تولید یخچال داروخانه ای

همانطور که میدانید بسیاری از داروها و لوازم موجود در داروخانه ها باید در یک محیط خنک نگهداری و حفظ شوند تا دچار مشکل خاصی نشوند از این رو ساخت یخچال داروخانه ای شدت بسیار زیادی گرفته است و امروزه بسیاری از شرکت های داخلی نیز اقدام به تولید این نوع از یخچال های کرده اند. در ادامه اطلاعات مفیدی از یخچال های مدل داروخانه ای برای شما مهیا کرده ایم پس تا انتها ما را دنبال نمایید.

یخچال داروخانه ای چیست

همانطور که نام این یخچال مشخص می باشد به یخچال های مختلفی که برای نگهداری و خنک نگه داشتن دارو و لوازم پزشکی استفاده می شوند یخچال داروخانه ای گفته می شود ه علاوه بر داروخانه های مختلف در بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان ها نیز این نوع یخچال استفاده می شود تا جلو خراب و فاسد شدن انواع داروها گرفته شود.

برخی به این نوع از یخچال مدل آزمایشگاهی نیز می گویند که قطعا در دوره کرونا شما نیز با آنها آشنا شده اید یخچال هایی بزرگ و کوچکی که واکسن های مختلف را در آن نگهداری می کنند. یکی از مهم ترین خصوصیتی که این یخچال ها باید داشته باشند مربوط به تولید میزان سرما و همچنین دما است که همین موضوع سبب می شود تا انواع داروها را بتوان در این یخچال ها حفظ کرد و طول عمر آنها را بالا برد.

بررسی انواع یخچال مدل داروخانه ای

یخچال های داروخانه ای همچون انواع دیگر یخچال های صنعتی در طرح و مدل های مختلف تولید می شود. که در کاربرد و اندازه دارای تفاوت های بسیار زیاد با یکدیگر می باشند. شما با توجه به نیاز و فضایی که در اختیار دارید باید یکی از مدل های مختلف این یخچال را انتخاب و جهت نگهداری دارو از آن استفاده نمایید. در زیر به بررسی سه مدل اصلی این یخچال ها پرداخته ایم.

مدل تک درب

همانطور که نام این مدل نیز مشخص است طراحی در این یخچال ها به صورت تک درب می باشد. معمولا از آنها درجاهایی استفاده می شود که فضای شما کم بود و یا نیازی به یخچال های خیلی بزرگ ندارید. قابلیت و ویژگی های این نوع از یخچال همانند مدل های بزرگتر است تنها تفاوت ویژه و اصلی آن نیز تفاوت در ابعاد می باشد.

مدل دو درب

یکی دیگر از انواع یخچال داروخانه ای یا آزمایشگاهی مدل دو درب آن می باشد که هر کدام از درب ها به یک طرف باز می شود. مهم ترین ویژگی در این یخچال ها ابعاد بزرگتر آنها نسبت به مدل قبلی می باشد و مناسب برای فضاهایی است که شما نیز به یخچال های بزرگ دارید. البته امروزه مدل های دو منظوره نیز ساخته می شود به این شکل که در اندازه مشابه مدل تک درب است اما دارای دو درب می باشند.

یخچال مینی

یکی دیگر از انواع مختلف یخچال ها که در مراکز درمانی و داروخانه ها مورد استفاده قرار میگیرد مدل مینی می باشد. بیشتر مناسب برای نگهداری دارو در فضای بسیار کوچک است. مهم ترین ویژگی در این مدل نیز همانطور که از نام آن مشخص است ابعاد کوچک و ارتفاع کم آنها می باشد که قابلیت نصب در هر مکانی را دارا است.

برخی از مزایا و ویژگی های این یخچال ها

حساسیت در یخچال داروخانه ای به دلیل وجود داروهای مختلف داخل آن بسیار بالا می باشد. تولید کنندگان این مدل از یخچال تمام تلاش خود را برای ایجاد یک شرایط استاندارد به کار گرفته اند. این یخچال ها دارای ویژگی و مزایا مختلفی می باشند که در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ایم.

دارای شیشه های دوجداره نشکن
بدنه ضد خش و ضد زنگ زدگی
دارای استحکام نسبتا بالا
عابق بندی مناسب و عدم ورود گاز داخل یخچال به محیط
جلوگیری از هدر رفتن انرژی
دارای روشنایی ال ای دی با مصرف پایین
قابلیت تنظیم دمای داخل یخچال
تنوع زیاد در ابعاد و ارتفاع
قابلیت برفک زدایی اتوماتیک
دارای سیستم خنک کننده با گردش هوا
دارای قفل درب
دسترسی آسان به داروهای داخل یخچال

تنظیم دما در یخچال داروخانه ای

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم این یخچال ها باید قابلیت تنظیم میزان سرما و همچنین دما را دارا باشند تا بتوان مدل های مختلف دارو را در آنها نگهداری کرد. یخچال داروخانه ای که در مدل های مختلف ایجاد می شوند. اکثرا این قابلیت مهم را دارند و شما این امکان را دارید تا دمای داخل یخچال را تا هر درجه سانتی گراد که برای دارو مناسب است تنظیم نمایید. به طور کلی یخچال داروخانه از سیستم سرمایشی نوفربهره می برد که همین ویژگی سبب ایجاد دمای مناسب برای نگهداری داروها می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *